Oyunist Kullanım Sözleşmesi

Oyunist.net kişilere ücretsiz olarak oyun oynanılabilen ve yine ücretsiz biçimde üye olunarak yorum bırakılabilen bir oyun portalı sunmaktadır. Kullanıcılar, Oyunist.net sitesini ziyaret ederek, içeriklerini kullaranarak ve üye olarak aşağıda yer alan kullanım şartlarını kabul etmiş olurlar.

1. Kullanım şartlarının değiştirilmesi

Oyunist burada yer almakta olan kullanım şartlarını koşullara uygun vaziyete getirebilme hakkına sahiptir. Kullanıcıların kullanım koşulları içerisinde yer alan değişiklikleri takip etme zorunluluğunda olduklarını ve bu sebeple belirli aralıklarla kontrol gerçekleştirmelerini rica ediyoruz. Kullanım koşullarında değişiklik meydana geldikten sonra sayfaların kullanılması koşulların kullanıcılar tarafından kabul edildiği anlamına gelir. Güncel vaziyetteki kullanım şartları ve koşulları Oyunist.net kullanım sözleşmesi belirtildiği üzere web site üzerinde yer alır.

2. Web sitesindeki ve içeriklerindeki değişiklikler

a) Oyunist web sitesinde ve içeriklerinde daha önceden haber vermeksizin istediği değişiklikleri yapmakta serbesttir. Kullanıcılar yapılan değişiklikleri siteyi ziyaret ettiklerinde göreceklerdir. Site üzerinde gerçekleştirilen değişiklikler hiçbir şekilde portalların aile ve çocuk severliğine aykırı biçimde gerçekleştirilmez. Değişiklikler Oyunist.net’in daha kolay kullanılabilir hale getirmek için gerçekleştirilir.

b) Oyunist online servislerini sürekli biçimde güncelleyerek mükemmel ve işlevsel olması için çaba gösterir lakin bu konuda bir mecburiyeti bulunmamaktadır.

c) Oyunist, servislerinin sürekli olarak ulaşılabilir olması konusunda çaba göstermek zorunda değildir. Fakat kullanıcılarımızın bize ulaşmalarını sağlamak için çaba sarf etmekteyiz.

3. Yaş sınırlaması

Kullanıcılar siteyi kullanmaya başlamakla birlikte en az 8 yaşında olduklarını onaylamaktadırlar. Oyunist, 8 yaşından küçük olan kullanıcıların evebeyn ve veli denetimi olmaksızın sayfalarını kullanmamalarını rica etmektedir. İnternet ortamında sunulmakta olan bilgilerin her zaman Oyunist.net içerisinde olduğu gibi çocuklara uyumluluğu söz konusu değildir. Bu sebeple ailelerden çocuklarının internet ortamında gezinirken yalnız bırakmamalarını rica ederiz.

4. Oyun talepleri

Oyunist bünyesinde üçüncü şahısların ve şirketlerin de sunmakta oldukları oyunlara yer vermektedir. Sunulan bu oyunlar için aşağıdaki kurallar geçerlidir.

1. Software için sorumluluk ve mesuliyet durumları yalnızca telif hakkını elinde bulunduran kişiye aittir. Kusursuzluk, işlev ya da yazılım ile alakalı durumlara karşı garantörlükten Oyunist muaftır.

2. Kullanıcılar yazılımları kullanmakla birlikte telif hakkı sahiplerine ait olan genel işletme kurallarını kabul etmiş sayılırlar.

3. Yazılım üzerinde yer alan haklar yalnızca telif hakkına sahip olanlarındır. Oyunist bir aracı, komisyoncu veya tüccar işlevi göstererek kullanıcılar ve telif hakkı sahipleri arasındaki hukuki konulardan sorumlu tutulamaz. Oyunist kullanıcılara hukuki bağlayıcılığı bulunan açıklamalar yapmaya yetkili ve yetkin değildir.

a) Flash-Oyunları

Oyunist içerisinde yer alan oyunların büyük çoğunluğu flash teknolojisini baz alır. Bu oyunlar direkt olarak internet tarayıcısı üzerinden oynanabilmektedir. Download veya yüklemeye bağlı değildir.

b) Browser MMO`ları

Massively Multiplayer Online Oyunları, Oyunist çeşitli ortaklarla iş birliği sunmaktadır. Bu oyunlar Oyunist’in kendi tarafından değil, söz konusu olan kooperasyon ortaklarınca işletilmektedir. Kullanıcılar ve oyuncular bu oyunları kullanarak sadece Oyunist’in değil, söz konusu olan ortaklarında işletme kurallarını kabul etmiş sayılırlar.

c) Virtuel Chat Dünyası

Oyunist kooperasyon ortaklarına ait chat ortamlarını sunmaktadır. Kullanıcı bu sitelere giriş yaparak hem Oyunist’in hem sözü geçen kooperasyon ortaklarının işletme kurallarını kabul etmiş sayılır.

d) Premium Oyunlar

Premium oyunlar ücretsiz bir Flash versiyonları sayesinde yüzeysel biçimde oyun hakıkında ilk izlenimlerin edinilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte isteyen premium versiyonunu bilgisayarına indirebilir fakat premium versiyon kullanıcıların isteğine bağlıdır. Flash versiyonundaki oyunlar dilenildiği zaman sınırsız ve ücretsiz olarak oynanabilir.

5. Ücretler

a) Oyunist’in tüm online web servisleri tamamen ücretsizdir.

b) Kullanmakta olduğunuz internet bağlantısına bağlı olarak, seçtiğiniz internet tarifesine göre (örneğin zamana veya indirilen verilere bağlı olan internet tarifeleri) internet bağlantı ücretleri hesaplanmaktadır.(Bu konu hakkında detaylı bilgileri internet sunucunuzdan öğrenmeniz mümkündür). Bu konular hakkında ailelerin çocuklarını bilinçlendirmelerini ve bilgilendirmelerini rica ederiz.

6. Telif hakları

a) Oyunist.net içerisinde yayımlanmakta olan içeriklerin telif hakları Oyunist şirketi, lisans sahipleri ve üreticilere aittir.

b) Ayrıca Oyunist.net’deki tasarım, dizayn ve layout elementleri telif hakları yasalarınca koruma altına alınmıştır.

7. Veri koruma

Oyunist açısından kişisel verilerin korunması oldukça önemlidir. Hiç bir şekilde bu tür bilgileri kullanıcı yapılarını analiz etmek dışında tarafımızdan kullanılmaz.

8. Kayıt

a) Oyunist.net sitesine kayıt olmak tamamen ücretsiz olup bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

b) Kayıt olmakla birlikte bir avantaja ya da oyunlar içerisinde değişikliklere sahip olunmaz.

c) Oyunist.net’e üye olmak, oyunlara yorum yazmak, beğenilen oyunları işaretlemek için kullanılmaktadır. Oyunist.net içerisinde kullanıcılar tarafından yapılan yorumların içeriklerinden Oyunist sorumlu değildir. Yorumları kullanıcıların kendileri oluştururlar.

d) Oyunist.net üyeliği kullanıcı tarafından istenildiği zaman sonlandırılabilir. Bunun için iletişim kısmından üyeliğinizi sonlandırmak istediğinizi yazmanız yeterlidir. Üyeler ayrıca bu adresten üyeliklerini otomatik olarak sonlandırabilirler. Söz konusu Account (kullanıcı hesabı) tüm kişisel bilgilerinizle birlikte silinir. İletişim sayfasına gitmek için Tıklayınız.

e) Belirtilen kuralların kullanıcılar tarafından ihlal edilmesi durumunda Oyunist üyeliklerinin engellenmesi ve silinmesi gerçekleştirilir.

9. İletişim fonksiyonlarının kullanımı

a) Oyunist.net içerisindeki iletişim işlevlerinin kullanımı sadece özel amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilebilir.

b) İstenmeyen toplu mailler (Spam) ya da yorumlar gönderilmesi kesinlikle yasaktır.

Yasalara aykırı, tehdit unsuru, hakaret ya da dolandırmaya yönelik açıklamalar.
Kullanıcıların kökeni, dini, cinsiyeti, yaşı ya da diğer özellikleri ile alay edilmesi, bastırılmaya çalışması.

10. Oyunist hesabının kullanımı

a) Oyunist içerisinden alınan üyelik sadece Oyunist üyesi tarafından kullanılabilir. Bir hesap birden fazla kişi tarafından kullanılamaz.

b) Üyelik bilgilerinin (kullanıcı adı, mail adresi, kullanıcı şifresi, v.s.) üçüncü şahıslara verilmesine izin verilmez.

c) Bu kuralların ihlali durumunda üyeliklerin derhal silinmesi gerçekleştirilir.

11. Sorumluluk sınırlandırılması

a) Kullanıcıların tazminat hakları bulunmamaktadır.

b) Oyunist web sitesinin veya içeriklerinin sürekli vaziyette ara vermeksizin ulaşılabilmesini garanti etmez. Bakım, güvenlik veya kapasite ayarlaması durumlarında arızalar ya da yayın kopmaların gerçekleşmesi söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda Oyunist sorumluluk kabul etmez.

c) Tarafımızdan nedeni belirtilmeyen yayın kopmaları ya da arızaları nedeniyle Oyunist sorumlu değildir.

d) Web sayfaları içerisinde üçüncü kuruluşlara ait otomatik bağlantılar ya da linkler görünülebilir. Bu web sitelerine ait içeriklerde yasalara aykırı ve yanlış bilgilerin yer alması söz konusu olabilir. Bu durumlarda bu linklerin yer alması Oyunist.net bu web sitelerini ya da sundukları hizmetleri desteklediği anlamına gelmez. Oyunist üçüncü şirketlerin sorumluluğunda yer alan içerik ve materyallerden sorumlu değildir. Kullanıcıların web siteleri içerisinde gerçekleştirdikleri tüm ticari ilişkiler tamamen kendisi ve yayıncısı arasında yer alır. Kullanıcıların yayıncıya yönelik vaziyetteki zarar telafilerinden ya da tazminat haklarından Oyunist sorumlu tutulamaz.

12. Son hususlar

a) Türkiye Cumhuriyeti yasaları geçerlidir.

b) Oyunist web sitesinin içerik ve kullanımından Türkiye Cumhuriyeti dışındaki ülkelere uygunluğunu kontrol etmekle ya da sağlamakla sorumlu değildir. Yayın içeriklerinin yasaklanmış olduğu yerlerde ziyaret edilmesine izin verilmez. Kullanıcılar web sitesini Türkiye Cumhuriyeti dışından ziyaret ediyorsa, bu tamamen kişinin kendi idaresiyle gerçekleşmiş ve kişinin kendisi yerel yasaların uygulamalarından sorumludur.

c) Burada yer alan genel idari kuralların geçersiz olması veya geçersiz sayılması halinde diğer kuralları etkilemez.

Bu kullanım sözleşmesi Oyunist sitesi ve içeriklerini ziyaret edenler ve Kasım 2016`den itibaren belirtilen kullanım şartlarını kabul ederek sorunsuz biçimde üye olanlar ya da hali hazırda bu kullanım kurallarının onayladığı, daha önceki bir tarihte kayıt olanlar için geçerlidir.

Oyunist.net Ekibi, 25.11.2016

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!